Metrotile herhangi bir garanti veriyor mu?

Evet. Metrotile Çatı Sistemleri gerekli standartlarda montajı ve bakımı yapıldığı zaman 50 yıla kadar garantilidir. Ayrıca uygulayıcı firmalar tarafından da 5 yıla kadar montaj garantisi veriliyor.

Taş ile kaplanmış çelikden imal edilmiş çatı kaplamaları yağmur sırasında gürültü çıkarır mı?

Hayır. Metal çatı ile altında kaplı olan alt tabaka (plywood,OSB,kaplama tahtası) arasında kalan ölü hava boşluğu ve üzerine kaplanmış olan granüller sayesinde kuvvetli bir yağmur fırtınasında yağmur taneciklerinin kiremitlere vuruş sesini minimize eder. 

Diğer ürünlerle karşılaştırdığımızda metal kiremitin montajının tamamlanmasından sonraki ağırlığı nedir?

ÜRÜN Kg / m2 Metrotile Panel Kiremit 7.0 kg - Standart (3-Tab) Asfalt Shingle 15.0 - 25.0 kg - Toprak veya Beton Kiremitler 45- 70 kg/m²  *Not: Bu değerler ortalama beton ve toprak kiremitlerin agırlıklarıdır. Bu malzemeler ıslandıklarında, afırlıklarında artma olacaktır.

Metal Çatıların yıldırımı çekme gibi bir durumu söz konusu olabilir mi?

Metal Çatıların yıldırımı çekme gibi bir Metal çatılar diğer çatı sistemlerinin olduğundan daha fazla bir yıldırım çekme gücüne sahip değildir. Yıldırımın sıklıkla çevredeki bölgenin en yüksek noktasına düştüğü ispatlanmıştır. Eğer bulunduğunuz ev olduğunuz bölgenin en yüksek yeri ise çatının üzerine paratoner yerleştirilebilir.

Please reload

MENU
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
MODELLER
PROFİLLER
İLETİŞİM

METROTILE LIGHTPOWER
PHOTOVOLTAIC PANEL

AYÇA İNŞAAT VE TİC. LTD. ŞTİ
 

Ostim Organize Sanayi Bölgesi 1203.Cadde (Eski 32. Sk )
No:17

 

Yenimahalle /Ankara

TURKIYE

 

 

Tel:  +90 312 231 5553
Fax: +90 312 231 9112